TASUTA SÕIDUÕIGUSE LISAMINE ÜHISKAARDILE PUUDEGA, OSALISE VÕI PUUDUVA TÖÖVÕIMEGA ISIKUTELE

Puudega, osalise või puuduva töövõimega isikutel on õigus sõita maakonnaliinidel tasuta. Selleks piisab bussijuhile kas pensionitunnistuse, puudega isiku kaardi, töövõime kaardi või raske nägemispuudega isiku puhul Sotsiaalkindlustusameti väljastatud tõendi näitamisest. Et sõit oleks bussis sujuvam ja kiirem ning ei peaks iga kord bussijuhile tõendit näitama, soovitame võimalusel osta Ühiskaart, millele saab tasuta sõidu õiguse peale lisada. Tasuta sõiduõigust pole hetkel kahjuks nendel isikutel ise võimalik Ühiskaardile lisada, see võimalus on Ühistranspordikeskustel. Järgnevalt anname ülevaate, mis selleks on vajalik teha.

Tasuta sõiduõiguse lisamise eeldus:

Selleks on vajalik Ühiskaart. Jõgevamaal on võimalik Ühiskaarti osta bussijuhtide käest sularahas, Jõgeva ja Põltsamaa Selveri infoletist ning alates 05.02.2024 ka Mustvee raamatukogust. Ühiskaart maksab 2 eurot. Kellel on varasemast ajast Ühiskaart olemas, siis ei pea uut ostma, seda saab jätkuvalt edasi kasutada.

Seejärel tuleb Ühiskaart isikustada. Ühiskaarti on võimalik tasuta ise isikustada internetis: https://pilet.ee/viipe/uhiskaart/persod/perso. Veel on võimalik tasuta isikustada Jõgevamaa raamatukogudes.  Jõgeva ja Põltsamaa Selveri infoletis on isikustamise teenustasu 1 euro. Pilet.ee ööpäevaringsel infotelefonil 611 8000 on ka võimalik lasta Ühiskaart isikustada. Ühiskaardi isikustamisel on vajalik ühiskaardi number, id-kaardi number ja isikukood.

Tasuta sõiduõiguse lisamine Ühiskaardile:

1.Kõige kiirem ja mugavam variant: Saadate Jõgevamaa Ühistranspordikeskusele aadressil kristjan.noormagi@uhistransport.ee vabas vormis elektroonilise avalduse Ühiskaardile tasuta sõiduõiguse lisamiseks ning lisate juurde foto puude või töövõime kaardist. Ühiskaart peab olema eelnevalt isikustatud, seejärel lisame Ühiskaardile tasuta sõiduõiguse, mis tähendab seda, et edaspidi bussi sisenedes piisab Ühiskaardi valideerimisest (Ühiskaardi viibutamisest vastu bussis asuvat validaatorit). NB – tasuta sõidu õigus kehtib kuni puude- või töövõime kaardil märgitud kuupäevani, kui saate uue kehtivusajaga puude- või töövõimekaardi kaardi, tuleb sama protseduur korrata.

2. Kellel pole võimalik elektroonilist avaldust esitada, on võimalik kohale tulla või ühendust võtta:

Jõgeva vald – MTÜ Puuetega Inimeste Koda aadressil Suur 5, Jõgeva linn (samas hoones asub Jõgeva Vallavalitsus). Vastuvõtuaeg 10:00-15:00, kontakttelefon Anne Veiram 5347 2933.

Põltsamaa vald – Põltsamaa Vallavalitsus aadressil Lossi 9, Põltsamaa linn. Kontakttelefon 776 8550.

Mustvee vald – Mustvee Tervisekeskus aadressil Mustvee linn, Kastani 40. Sotsiaaltöö spetsialist Anneli Kaasik tel 5196 7640.

Avinurme alevik, Võidu 9. Sotsiaaltöö spetsialist Maire Vaher tel 5346 9644.

Kasepää küla, Sõpruse 90 ja Lohusuu alevik, Jõe 1. Sotsiaaltöö spetsialist Piret Tomson tel 5866 8004/5302 3870.

Saare ja Voore piirkond. Sotsiaaltöö spetsialist Svea Auväärt tel 5345 1550.

Kohale tulles võtke palun kaasa isikuttõendav dokument (soovitatavalt id-kaart), puude-või töövõimekaart ning Ühiskaart.

NB – isikutel vanuses kuni 19 aastat (kaasaarvatud) ja alates 63-ndast eluaastast (kaasaarvatud) kandub tasuta sõiduõigus automaatselt Ühiskaardile peale isikustamist, sest andmed võetakse Rahvastikuregistrist. Puude ja piiratud/osalise töövõimega isikute puhul automaatset sõiduõiguse ülekandmist Ühiskaardile ei toimu ja seetõttu tulebki Ühistranspordikeskusel tasuta sõiduõigus kanda Ühiskaardile.

Tasuta sõidu õigusega isikul peab bussis kaasas olema soodustuse õigust tõendav dokument.