MTÜ Jõgevamaa Ühistranspordikeskus korraldab Jõgeva maakonna bussiliiklust, kuid meie poolt hallatavad bussiliinid ulatuvad ka Järvamaale, Viljandimaale, Tartumaale, Lääne-Virumaale ja Ida-Virumaale.

Alates 22.01.2024 on Jõgeva maakonnaliinid tasulised sõitjatele vanuses 20-62. Rohkem infot sõidusoodustuse, piletite ja valideerimiste kohta:

Avalikul kaugliinil nr 593 Rakvere-Mustvee-Kallaste on tasuline (teenindab Estonian Lines OÜ) eelnevad tasuta sõidu õigused ei kehti.

Jõgevamaa maakonnaliinidel tuleb bussi siseneda esiuksest ja sõidu registreerimisel peab reisija teatama bussijuhile sihtpeatuse. Bussi sisenedes tuleb enda sõit registreerida ehk valideerida ühiskaart – aseta oma kaart validaatoril märgitud kohale ja oota „piiksu”. Sõidu registreerimine on kohustuslik. Registreerimata sõit  loetakse piletita sõitmiseks, mille eest võib määrata trahvi kuni 40 eurot. Ühiskaarti saab osta bussijuhtidelt ja selle hind on 2 eurot. Lisaks on võimalik ühiskaarti osta Jõgeva ja Põltsamaa Selveri infoletist ning Mustvee raamatukogust. Kui ühiskaart on kadunud, tuleb osta uus kaart bussijuhilt. Ühiskaart on anonüümne ja seda ei pea isikustama, kuid sõidusoodustuse saamiseks tuleb ühiskaart kindlasti isikustada. Ühiskaart on ristkasutatav – seda saab kasutada tasuta sõitmiseks Valgamaal, Võrumaal, Põlvamaal, Järvamaal, Viljandimaal, Tartumaal (va Tartu linn), Ida-Virumaal, Hiiumaal, Saaremaal ja Läänemaal. Kaarti saab kasutada Tallinna linna, Tartu linna, Narva linna, Rakvere linna ja Pärnumaa ühistranspordi pileti ostmisel.

Rohkem infot ühiskaardi kohta: www.pilet.ee.

Infot kõigi eestisiseste ühistranspordiliikide sõiduplaanide (bussi-, rongi-, lennuliinide ja ka praamiühenduste) kohta saab riiklikust ühistranspordiregistrist ÜTRIS aadressil: www.peatus.ee.

Miks on vaja kaarti „piiksutada” ehk valideerida?

  • Iga sõitja peab omama sõiduõigust – ilma „piiksutamata” ei ole Sul sõiduõigust ja ilma sõiduõiguseta ei tohi bussijuht Sind bussi lubada;
  • Valideerimisel saadud andmed aitavad meil koostada liinide marsruudid ja sõiduplaanid – meie saame teada kus inimesed soovivad peale tulla ja kuhu nad sõita tahavad ning millal nad seda kõige enam soovivad, selle abil koostatakse sõiduplaanid;
  • Määratakse sõidukite mahutavus liinil/reisil – Iga „piiks” tähendab ühte inimest, „piiksud” kokku lugedes saame teada kui suuri busse on meil vaja, et kõik sõitjad mugavalt ära mahuksid;
  • Kui sõitja ei „piiksuta”, siis programm, mis kassas inimesi loeb, ei saa teada, et bussis on inimene, kes soovib selle bussiga sõita. Kui neid inimesi on palju, siis võib jääda mulje, justkui sõidaks liinil või liini mingil lõigul tühi buss, mis halvimal juhul tähendab seda, et me peame bussi käigust maha võtma.

Jõgevamaa avalikel liinidel on vedajaks Atko Bussiliinid AS:

Info ja bussi unustatud asjad: +372 776 0321, jogeva@atko.ee

Infotelefon tööpäevadel 06:00-18:00, laupäeval 07:00-14:00.

Olles unustanud oma asjad bussi, tuleks infotelefonil ühendust võtta vedaja dispetšeriga. Dispetšerile on vaja teada anda mis liinil, kellaajal ja kuhu poole sõitsite. Kirjeldage esemeid ning jätke oma kontaktandmed, kui dispetšeril kohe ei ole infot asjade leidmise kohta võetakse teiega ühendust kui asjad on leitud.

Avalik kaugliin nr 593 Rakvere-Mustvee-Kallaste

Buss on käigus iga päev ja on võimalus sõita Tallinnast Kallasteni ja vastupidi. Tallinnast Rakvereni sõidab buss kaugliinina nr 390 (väljub Tallinna bussijaamast 10:35, Rakverre jõuab 11:55). Edasi sõidab sama buss marsruudil Rakvere – Mustvee – Kallaste, liinina nr 593, Rakveres ümber istuda ei ole vaja (väljub Rakverest 12:00, Avinurmest 13:00, Mustveest 13:30, Kallastel 14:00). Tagasisõit: 593 väljub Kallastelt 15:35, Mustveest 16:15, Avinurmest 16:40, Rakverest väljub liinina 390 kell 17:45, Tallinna bussijaama jõuab 19:05. Liin on tasuline.

Täpsem info liin 593 kohta koos sõiduplaaniga: https://uhistransport.ee/kaugliini-nr-593-rakvere-mustvee-kallaste-soiduplaani-muutus-alates-22-05-2023/

Alates 01.01.2025 alustab Jõgevamaa maakonnaliinide teenindamist Eesti Bussiliinid OÜ. Täpsem info: https://uhistransport.ee/alates-01-01-2025-tulevad-jogeva-maakonnaliinidele-uued-mugavustega-bussid-ning-touseb-margatavalt-bussijuhtide-tootasu/. Lisatud ka veoleping.