Alates 22.jaanuarist muutub sõit maakonna bussiliinidel tasuliseks

Ühistranspordi kasutajatel soovitame hoida pilk meie kodulehel peal ja jälgida meie keskuse FB-d, et olla värskete uudistega kursis.

UUENDATUD INFO PERIOODIPILETITE OSTMISE JA RAHA LAADIMISE KOHTA: https://uhistransport.ee/nuudsest-on-ka-internetist-voimalik-osta-maakonnaliinide-perioodi-ja-paevapiletit/

UUENDATUD INFO PUUDEGA, OSALISE JA PIIRATUD TÖÖVÕIMEGA ISIKUTE TASUTA SÕIDU KOHTA: https://uhistransport.ee/tasuta-soiduoiguse-lisamine-uhiskaardile-puudega-osalise-voi-puuduva-toovoimega-isikutele/

Bussisõit muutub tasuliseks sõitjatele vanuses 20-62 (nimetatud eluaastad kaasa arvatud). Tasuta saavad sõita järgmised soodustatud isikud:

1) isikud kuni 19. eluaastani ja alates 63-ndast eluaastast, nimetatud eluaastad kaasa arvatud;

2) keskmise, raske ja sügava puudega isikud;

3) osalise või puuduva töövõimega isikud;

4) sügava puudega isiku saatja, kui saatja siseneb bussi koos sügava puudega isikuga;

5) raske liikumis- või nägemispuudega isiku saatja, kui saatja siseneb bussi koos raske liikumis- või nägemispuudega isikuga;

6) puudega lapse, kes ei ole saanud seitsmeaastaseks, saatja, kui saatja siseneb bussi koos puudega lapsega, kes ei ole saanud seitsmeaastaseks;

7) Ukraina sõjapõgenikud vastavalt tasuta sõiduõiguse kehtivusele sõidukaardil.

Soodustatud isikutel vanuses kuni 19 ja alates 63 on oluline ühiskaart (sõidukaart) isikustada ja kanda isikutõendavat dokumenti kaasas, et vajadusel tõendada enda soodustust piletikontrollile. Sõidukaarti saab isikustada juba praegu lehel: https://pilet.ee/viipe/uhiskaart/persod/perso.

ÜHISKAART – Ühiskaart on elektrooniline kontaktivaba kaart, millel on ühiskaardi logo. Ühiskaardiga saab ühissõidukis tuvastada oma sõiduõiguse, kasutada sõidusoodustust (kehtib koos isikut tõendava dokumendiga), laadida kaardile pileteid, osta kaardile laaditud raha eest pileteid, kasutada „Pargi ja reisi” parklaid. Ühiskaardid on ristkasutatavad üle Eesti ja olenemata ostukohast (Nt saab Jõgevamaal ostetud ühiskaarti kasutada ka Ida-Virumaal, Tartumaal, Saaremaal, Pärnus jne).

ÜHISKAARDI OSTMINE – Ühiskaarti saab osta Jõgevamaa maakonnaliinidel bussijuhi käest sularahas 2 euro eest. Samuti on võimalik ühiskaarti osta Jõgeva ja Põltsamaa Selveri infokassast ning Mustvee raamatukogust 2 euro eest.

ÜHISKAARDI ISIKUSTAMINE – Ühiskaarti saab tasuta isikustada lehel: https://pilet.ee/viipe/uhiskaart/persod/perso. Samuti on võimalus ühiskaarti isikustada Jõgeva ja Põltsamaa Selveri infokassas, mille teenustasu on 1 euro. Isikustada on võimalik veel Jõgevamaa raamatukogudes. Isikustamiseks võtke palun kaasa ühiskaart ja id-kaart.

Lapsevanem saab oma id-kaardiga www.pilet.ee keskkonda kasutajana sisse logida ning seejärel isikustada lapse ühiskaardi lapse isikukoodiga, lapsevanema id-kaardi numbrit ei pea siis enam lisama, muidu läheb ühiskaart lapsevanemale.

Pileti infoliin: tel 6118000 (24/7), info@pilet.ee. Kellel mingil põhjusel ei õnnestu ise ühiskaarti isikustada, nt puudub id-kaart, siis on võimalus helistada 6118000, kus aidatakse ühiskaart isikustada.

PILETIHINNAD SÕITJATELE ALATES 20-NDAST ELUAASTAST KUNI 62. ELUAASTANI (NIMETATUD ELUAASTAD KAASA ARVATUD), ON JÄRGMISED:

1) ühe pileti hind on 1,5 eurot, kui pileti ostmiseks valideeritakse sõidukaart bussi piletimüügiseadmes. Pilet kehtib valideerimise hetkest 1,5 tunni jooksul. Sõitjal on õigus pileti kehtivuse ajal alustada sõitu järgmisel liinil ühe tunni ja 30 minuti jooksul alates esimesest pileti valideerimisest ja sõita liin lõpuni.

2) ühe sõidu pileti hind on 2,00 eurot, kui pileti ostmiseks bussis ei kasutata sõidukaarti;

3) ühe päeva pileti hind on 4,50 eurot ja pilet ostetakse sõidukaardile elektrooniliselt või müügipunktidest;

4) perioodipileti ehk 30-päeva pileti hind on 25,00 eurot ja pilet ostetakse sõidukaardile elektrooniliselt või müügipunktidest.

Selgitus: ühe päeva pilet ja perioodipilet on ainult elektroonilised, füüsilisel kujul seda ei ole olemas. Ühe päeva piletit ja perioodipiletit on võimalik osta Jõgeva ja Põltsamaa Selveri infokassast ja selleks on vajalik ühiskaart, mille peale saab neid pileteid elektrooniliselt kanda. Alates 19.01.2024 lisandus võimalus ühe päeva piletit ja perioodipiletit osta internetikeskonnas www.pilet.ee, kuhu tekkis alamvalik Maakonnad. Otselink on: https://maakonnad.pilet.ee/et/purchase/ticket

Kokkuvõtvalt – bussist on võimalik sularaha eest osta 2 eurone pilet, kuid soodustuste saamiseks ja püsivatel sõitjatel soovitame eelnevalt osta hoopis 2 eurone ühiskaart ja sinna peale kas laadida raha või osta 30 päeva perioodipilet, sest nii tuleb sõitmine soodsam ja hoiab aega kokku – seeläbi on ka bussiliin kiirem.

Näidised puuet ja töövõimetust tõendavatest kaartidest: