Alates 01.01.2025 tulevad Jõgeva maakonnaliinidele uued mugavustega bussid ning tõuseb märgatavalt bussijuhtide töötasu

MTÜ Jõgevamaa Ühistranspordikeskus korraldas rahvusvahelist piirmäära ületava avatud hankemenetlusega riigihanke leidmaks avaliku bussiliiniveo teostaja Jõgevamaal. Huvi hanke vastu oli suur, kokku laekus 5 pakkumust. Hanke võitis Eesti Bussiliinid OÜ ja AS Atko bussiliinide ühispakkumus. Hanke tulemina sõlmisid MTÜ Jõgevamaa Ühistranspordikeskus ja Eesti Bussiliinid OÜ 8 aastase lepingu, mille kohaselt alustab Eesti Bussiliinid OÜ Jõgevamaa maakonnaliinide teenindamist alates 01.01.2025.

UUED BUSSID: Jõgevamaa maakonnaliine hakkab teenindama 30 uut bussi, ehitusaasta 2024, millest osad on 22 kohalised Mercedes-Benz Sprinterid, osad 30 kohalised Iveco Daily-d ning osad 60 kohalised MAN Lion-sid. Muuhulgas tuleb 4 elektribussi.  Kõik bussid on vähemalt ühest uksest madala sisenemisega (ilma astmeta), kuhu saab siseneda ratastooli või lapsevankriga. Kõik bussid on varustatud jalgrattahoidikuga, väiksematele bussidele mahub vähemalt 3, suurematele bussidele vähemalt 4 jalgratast. Seega ei pea jalgratast jätma maha, vaid saab jalgratta bussile kinnitada ja sihtkohas rattaga teekonda jätkata.

Mugavus  – pehmendusega istmepadjad ja kõrged seljatoed. Iga istmepaari juures USB-pistikupesa nutiseadmete laadimiseks. Bussidel on peatuste visuaalseks teavituseks sisetablood. Bussidel on stoppnupud sõitjate väljumissoovist bussijuhile teatamiseks.

Turvalisus – kõik sõitjate istekohad varustatud eelpingutiga 3-punkti turvavöödega. Bussid on varustatud talverehvidega ja bussijuhtide alkolukkudega. Bussid on varustatud tagurdamiskaameratega, lisaks katab kaamerate vaateväli kogu sõitjate salongi, jalgrattahoidja ning uksed.

Bussijuhtide istmed on ergonoomilised ja reguleeritavad. Kõik bussid on automaatkäigukastiga. Käedvaba side dispetšerite ja bussijuhtide vahel. Bussijuhtide brutopalk normtundide eest ühes kuus on vähemalt 1910 eurot. Bussijuhtide töötasu on seotud Eesti keskmise brutopalgaga – kui suureneb eelmise aasta II kvartali Eesti keskmine brutokuupalk, suureneb 1.jaanuarist bussijuhi töötasu.  

OLYMPUS DIGITAL CAMERA