Eelinfo seoses maakonnaliinide tasuliseks muutumisest 2024.aastal.

Plaanitud on, et bussisõit muutub maakonnaliinidel tasuliseks alates 2024.aasta 22.jaanuarist. NB – kuna vastavat valdkonda reguleeriva regionaalministri määruse eelnõu on ministeeriumites alles kooskõlastamisel, siis võib kuupäev edasi lükkuda. Jälgige meie kanaleid, et olla võimalike muudatuste, täienduste ja värske infoga kursis.

Bussisõit muutub tasuliseks sõitjatele vanuses 20-62 (nimetatud eluaastad kaasa arvatud). Tasuta saavad sõita järgmised soodustatud isikud:

1) isikud kuni 19. eluaastani ja alates 63-ndast eluaastast, nimetatud eluaastad kaasa arvatud;

2) keskmise, raske ja sügava puudega isikud;

3) osalise või puuduva töövõimega isikud;

4) sügava puudega isiku saatja, kui saatja siseneb bussi koos sügava puudega isikuga;

5) raske liikumis- või nägemispuudega isiku saatja, kui saatja siseneb bussi koos raske liikumis- või nägemispuudega isikuga;

6) puudega lapse, kes ei ole saanud seitsmeaastaseks, saatja, kui saatja siseneb bussi koos puudega lapsega, kes ei ole saanud seitsmeaastaseks;

7) Ukraina sõjapõgenikud vastavalt tasuta sõiduõiguse kehtivusele sõidukaardil.

Soodustatud isikutel on oluline sõidukaart (ühiskaart) isikustada ja kanda isikutõendavat dokumenti kaasas, et vajadusel tõendada enda soodustust piletikontrollile. Sõidukaarti saab isikustada juba praegu lehel: https://pilet.ee/viipe/uhiskaart/persod/perso.

Sõidukaarti saab  juba praegu osta bussijuhi käest, Jõgeva ja Põltsamaa Selveritest ning plaanis on lisada võimalus ka Mustvee raamatukogusse, mis asub üle tee Mustvee bussijaama vastas. Sõidukaardi hind on 2 eurot, bussis saab tasuda ainult sularahas.

Piletihinnad sõitjatele alates 20-ndast eluaastast kuni 62. eluaastani, nimetatud eluaastad kaasa arvatud, on järgmised:

1) ühe pileti hind on 1,5 eurot, kui pileti ostmiseks valideeritakse sõidukaart bussi piletimüügiseadmes. Pilet kehtib valideerimise hetkest 1,5 tunni jooksul. Sõitjal on õigus pileti kehtivuse ajal alustada sõitu järgmisel liinil ühe tunni ja 30 minuti jooksul alates esimesest pileti valideerimisest ja sõita liin lõpuni.

2) ühe sõidu pileti hind on 2,00 eurot, kui pileti ostmiseks bussis ei kasutata sõidukaarti;

3) ühe päeva pileti hind on 4,50 eurot ja pilet ostetakse sõidukaardile elektrooniliselt või müügipunktidest;

4) perioodipileti ehk 30-päeva pileti hind on 25,00 eurot ja pilet ostetakse sõidukaardile elektrooniliselt või müügipunktidest.

Seega – bussist on võimalik sularaha eest osta 2 eurone pilet, kuid soodustuste saamiseks ja püsivatel sõitjatel soovitame eelnevalt osta hoopis 2 eurone sõidukaart ja sinna peale kas laadida raha või osta perioodipilet. Selle jaoks valmib varsti uus piletimüügikeskkond, lisaks on plaan, et neid toiminguid saab teha Põltsamaa ja Jõgeva Selveris ning Mustvee raamatukogus.